Відповіді на типові запитання
1. У мене є унікальна ідея. Як можна отримати Свідоцтво про реєстрацію авторського права на ідею?
Ідеї не охороняються, а це значить, що авторське право охороняє форму вираження твору, а не його зміст. Важливо розуміти, що всілякі теорії, ідеї, концепції, принципи, методи та навіть відкриття не охороняються авторським правом, навіть якщо вони описані у творі.
2. Який термін дії авторських прав в Україні?
Закон встановлює термін дії майнових прав автора протягом усього життя автора і 70 років після його смерті(винагороду за використання твору після смерті автора отримують його спадкоємці). Немайнові права автора охороняються безстроково.
3. Який термін отримання свідоцтва про охорону авторських прав?
Термін реєстрації авторських прав близько 4-х місяців.
4. Чи варто реєструвати авторське право на твір, якщо права автора виникають з моменту створення твору?
Хоча зареєстровані та незареєстровані твори, згідно з законом охороняються однаково, реєстрація авторського права надає можливість отримати документ (свідоцтво), який підтверджує приналежність авторських прав того чи іншій особі.
У багатьох випадках матеріальні та моральні витрати, пов'язані з відновленням справедливості, можуть виявитися незрівнянно більшими, ніж витрати, що вимагаються для своєчасної реєстрації авторських прав.
5. Про робочі моменти. Кому належатимуть майнові авторські права - співробітнику або роботодавцю?
Якщо співробітник створив твір в рамках своїх трудових обов'язків, то майнові права на нього належать роботодавцю. Якщо створення твору виходить за рамки трудових обов'язків, не передбачено робочими завданнями, посадовою інструкцією, воно не є службовим, і права на нього належать працівнику (це відноситься і до ситуації, коли твір створене за службовим завданням, але не в межах трудових обов'язків).